Odzież firmowa – wady i zalety

odzież firmowa

odzież firmowa

Jeśli zastanawialiście się kiedyś nad celem używania odzieży firmowej to dobrze trafiliście, gdyż tu znajdziecie sensowną odpowiedź na to zagadnienie. Wyjaśniając potrzebę noszenia uniformów należy zacząć od rozważenia wad i zalet obowiązkowego stroju. Faktem niezaprzeczalnym jest, że do oczywistej wady należy to, że w pewnych kombinezonach, fartuchach czy eleganckich ciuchach konkretni pracownicy, czy lekarze mogą czuć się nieswobodnie, co może obniżać ich zadowolenie z pracy. Jednak poza tym, odzież firmowa niesie ze sobą raczej więcej zalet niż wad.

Lekarze rezygnujący z fartuchów narażają swoje ubranie na poplamienie, szybciej mogą zarazić się od przeziębionych pacjentów i rozłożyć się w domu z grypą, zamiast leczyć kolejnych chorych ludzi. Odzież firmowa dla innych specjalistów, np. dla drogowców, mechaników czy spawaczy to wygodny kombinezon, który oprócz zabezpieczania ich przed urazami dzięki wytrzymałemu materiałowi, będzie też przechowalnią na narzędzia dzięki szeregowi kieszeni! Jak widać, ten plus takiego stroju obowiązkowego jest bardzo wyraźny i nie trzeba go rozwijać. Co więcej, Odzież firmowa zamawiana hurtowo jest naprawdę tania. Tym razem wysokie koszta nie wylądują na liście po stronie wad, gdyż ich nie ma. Zniżki dla firm są naprawdę spore, a przy projekcie odpowiedniego stroju można liczyć na specjalistów zatrudnionych w firmach handlujących ciuchami roboczymi. Kolejną zaletą jest aspekt marketingowy. Strój z logo firmy jest przecież także reklamą. Pracownicy ubrani w odzież firmową będą zatem też swego rodzaju gadżetem reklamowym, a precyzyjniej, nośnikiem gadżetu. Podkoszulki reklamowe mogą być tak samo formą podzięki dla klienta, który korzysta z waszych usług.

Oprócz swobody w przypadku bardziej wymagających pracowników, minusem odzieży może być to, że wszyscy będą wyglądali tak samo, przez co niektóre osoby mogą czuć się lekko niekomfortowo. Choć to jest raczej kwestia obycia i przyzwyczajenia. Ze śmiałością można więc stwierdzić, iż odzież robocza ma więcej plusów niż wad.