Długopisy reklamowe ze znakowaniem

Długopisy reklamowe

Długopisy reklamowe

Osoby szukające ponadczasowego produktu, który doskonale sprawdziłby się w roli reklamowego podarunku dla klientów, bez względu na branżę, w której pracują, zainteresować powinny się długopisami. To wyrób niezwykle uniwersalny, który nigdy nie wychodzi z mody i jest niezwykle praktyczny. Sprawdzi się on zarówno w biurze, jak i w czasie spotkań z klientami. Aby nadać długopisowi spersonalizowanego charakteru, umieścić można na nim logo firmy oraz jego hasło reklamowe. Dobrym pomysłem są również produkty utrzymane w kolorystyce charakterystycznej dla danej marki.

Długopisy reklamowe pokryte mogą być tampondrukiem. To technika druku, która polega na naniesieniu farby drukarskiej z matrycy na długopis z wykorzystaniem stempla drukarskiego, tak zwanego tamponu. Metoda ta charakteryzuje się bardzo dużą popularnością. Wpływ na to ma między innymi niska cena produktu w przypadku wysokiej nakładów. Do atutów wspomnianej metody zaliczyć można także dokładność odwzorowania wybranego motywu. Tampondruk wykonuje się na długopisach plastikowych oraz drewnianych. Technika ta nie sprawdzi się z kolei w przypadku wyrobów metalowych, jako że naniesiony na nie nadruk nie będzie wystarczająco trwały. Pewną wadą tego rozwiązania jest ograniczone pole znakowania.

Długopisy reklamowe pokryć można także grawerem laserowym, czyli trwałą metodą znakowania cechującą się bardzo wysoką precyzją odwzorowania. Technika ta opiera się o zdarcie wierzchniej powłoki, co sprawia, że kolor znakowania zawsze będzie tu identyczny, jak materiał zastosowany do jego wytworzenia. Gdy korpus długopisu został wykonany z aluminium, grawer będzie miał kolor biały. W przypadku produktów z mosiądzu będzie to z kolei odcień złotawy. Do plusów tej metody zaliczyć można niskie koszty.

długopisy reklamowe znakuje się niekiedy również sitodrukiem. Metoda ta charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na ścieranie oraz negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych. Nadruk jest tu wykonywany z pomocą specjalistycznych farb. Do atutów sitodruku zaliczyć można także bardzo dobre krycie oraz większe pole nadruku niż w przypadku tampondruku.